Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

25 Tem. 22

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları Nelerdir?

 

Kombi Hata(Arıza) Kodları Nelerdir?

Demirdöküm kombi hata kodları modellere göre değişkenlik göstermektedir. Her hata kodu farklı anlama gelmektedir. Demirdöküm kombi arıza kodlari ile karşılaşıyorsanız öncelikle modeline göre kontrol sağlayınız.

Aşağıda demirdöküm kombi modelleri yer almaktadır.Öncelikle kombinizin üzerinde yazan modeli kontrol sağlayıp ilgili modelin aşağıdan demirdöküm kombi arıza kodlarına ulaşabilirsiniz.

Her yıl düzenli demirdöküm kombi bakımı yapılması durumunda arıza oranı da düşmektedir. Demirdöküm kombi bakımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aden Demirdöküm Kombi Hata Kodları

demirdöküm kombi aden arıza kodları

Demirdöküm kombi aden modelinde yer alan panel görüntüsü sol ekranda yer almaktadır.Bu görsel de kombinizin arıza nedenleri açıklamaları ile belirtilmiştir. Demirdöküm aden hata kodları nelerdir;

Aden Kombi 30 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Kalorifer sensörü arızasıdır. Demirdöküm servisi tarafından kontrol sağlanmalıdır.

Demirdöküm Aden Kombi 40 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Sıcak su sensörü arızasıdır.

Aden Kombi 50 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Dış Hava Sensör arızası olduğunu belirtir.

Demirdöküm Aden Kombi 60 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Düşük su basıncı arızası olduğunu belirtir.

Aden Kombi 70 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Atık gaz sistem hatası olduğunu belirtir.

Demirdöküm Aden Kombi 80 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Aşırı ısınma limit termostat arıza belirtisidir.

Aden Kombi 90 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Başarısız ateşleme arızası olduğunu belirtir.

Demirdöküm Kombi Atron Hata Kodları

Demirdöküm atron kombi arıza kodları

Demirdöküm atron kombi arıza kodları

Atron Demirdöküm Kombi  modelimizde karşılaşabileceğiniz arıza, hata kodları F01, F02, F03, F04, F05, F06, F10, F11, F12 bu hata kodları şeklindedir. Demirdöküm Atron kombi arıza kodları aşağıda açıklanmıştır;

Atron F1 Arıza Kodu: Bu arıza ile karşılaştığınızda, aşırı ısınmadan meydana gelen arızadır. Kullanmakta olduğunuz kombinizin limit termostatında sorun meydana gelmiştir. Demirdöküm kombi servisi ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Demirdöküm F2 Arıza Kodu: Sıcak su ntc’sinde bir problem meydana geldiğini gösteren Demirdöküm atron arıza kodu. Bu arıza kodunda kombiden sıcak su alınamaz. Sorunun sebebi ise sensör arızasıdır. Tüketici kendi müdahale etmemeli Demirdöküm servis den destek alınmalıdır.

Atron F3 Arıza Kodu: Demirdöküm atron kombi F3 arızasında , kombinizin tesisata gönderdiği suyun ölçmede görevli olan sensörün arızalandığını gösterir. Sensörün değişimi gerekebilir. Tüketici kendi müdahale de bulunmamalı çağrı merkezimizden demirdöküm kombi servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Demirdöküm F4 Arıza Kodu: Atron kombinin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini gösterir. Kombinizin gaz valfinde veya iyonizasyonun da arıza oluşmuş olabilir. Bu durumda kullanmış olduğumuz demirdöküm kombiden verim alamayız. Tüketici arızanın giderilmesi için kendi müdahale etmemeli demirdöküm servis den destek almalıdır.

Atron F5 Arıza Kodu: Demirdöküm Atron F5 hata kodu, kombinizin hava akışını gerçekleştiremediğini gösterir.  Kombinizin hava prosestatında arıza meydana gelmiştir. Arızanın giderilmesi için tüketici Demirdöküm kombi servisi ile iletişime geçmelidir.

Demirdöküm Kombi Nitron Hata Kodları

 

Nitron modelin de karşılaşabileceğiniz hata kodları F1, F2, F3, F4, F5, F6, F10, F11, F12 şeklindedir. Demirdöküm Nitron kombi arıza kodları aşağıda açıklanmıştır;

Nitron F1 Arızası : Demirdöküm Kombi F1 Arıza Kodu Kombinin limit Termostatında sorunun olmasıdır. Yani aşırı ısınma meydana gelmiştir Bu sebeple de kombi kendini kullanıma kapatır yani bloke eder.

Demirdöküm Nitron F2 Arızası: Bu hata kodu Kullanım suyu sensör arızası olduğunu belirtir.Sıcak su devresi üzerinde bulunan sensörde arıza veya sensör kablolarında kopma olduğu zaman bu arıza kodu ekranda görülür. Resetleme işlemini yaptıktan sonra arıza devam ederse 444 5 201 demirdöküm servisi çağrı merkezimizden kayıt oluşturabilirsiniz.

Demirdöküm Nitron F3 Arızası: Demirdöküm F03 hata kodu Kalorifer devresi gidiş sensör arızasıdır. Kalorifer devresi sensörün de arıza olabileceği anlamına gelen hata kodu. Demirdöküm F3 arıza kodu sonrasında resetleme yapınız arıza devam ederse sensör bağlantılarında problem olabilir ya da sensör borularında nemlenme olabilir. Demirdöküm servisi için çağrı merkezimizden kayıt oluşturabilirsiniz.

Nitron F4 Demirdöküm Arızası: İyonizasyon, ateşleme iletişim sorunu veya alev oluşumunda sorun olduğunu gösteren demirdöküm kombi arızakodları. İyonizasyon hatası kombide alev oluşmadığını bildiren arıza kodu. Demirdöküm F04 arıza kodu ekranda görülünce gaz yollarının açık olduğundan emin olun. Daha sonra demirdöküm kombi resetleme işlemi yapınız.
Arıza devam ederse demirdöküm servis çağırmalısınız. Sırasıyla anakart, iyonizasyon kablosu, ateşleme trafosu yada gaz valfinde arıza meydana gelmiş olabilir.

Demirdöküm Nitron F5 Arızası: Demirdöküm kombi F5 arıza kodu Baca çekişinde sorun olduğunu gösteren arızadır. Kombiyi restleyip kontrol ediniz.Demirdöküm arıza kodu devam ederse Nitron kombide anakart, fan motoru veya prosestat arızalanmış olabilir. Arızanın giderilmesi için Demirdöküm Servisi tarafından kontrol sağlanmalıdır.

Nitron Demirdöküm Kombi Arıza Kodları Devamı

Nitron Demirdöküm F6 Arıza Kodu: Demirdöküm Kombi F6 Arıza Kodu dış hava sensörü bağlantısında sorun var demektir. Bu durumda kombinin hava proses atında yada baca sensörün de sorun var diyebiliriz. Demirdöküm servisi için 444 5 201 çağrı merkezimizden hızlı kayıt oluşturabilirsiniz.

Demirdöküm Nitron F7 Arıza Kodu: Demirdöküm F7 hata kodu hava akış sensörü bağlantı hatasıdır. Hava akış sensörü silikon kablo bağlantısında hata olduğu anlamına gelir. Demirdöküm F7 arızası ile karşılaştığınızda 444 5 201 Demirdöküm servisi için kayıt oluşturabilirsiniz.

 

Nitron F8 Arıza Kodu: Demirdöküm Kombi Nitron F8 Arıza Kodu fan hareketi olmaksızın hava akışı mevcut ise dijital ekranda F8 Hata kodu belirir. Bu durumda Demirdöküm kombi servisi için kayıt oluşturmalısınız.

Demirdöküm Nitron F9 Arıza Kodu: Demirdöküm Kombi F9 hatası kablolama hatasıdır. Presostat kablosu köprülenmemiş ise dijital ekranda F9 arıza kodu belirir. Bu durumda Demirdöküm kombi servis için kayıt oluşturmalısınız.

F10 Demirdöküm Nitron Arıza Kodu: Kalorifer tesisat suyunun basıncı 0.8 bar’ın altına düştüğünde veya 3 bar’ın üzerine çıktığında ekranda anahtar sembolü yanar ve F10 hata kodu belirir. Su bar’ı 1,5-2 arasına getirildiğin de arıza düzelmiyor ise 444 5 201 Demirdöküm servisi için kayıt oluşturabilirsiniz.

F11 Demirdöküm Nitron Arıza Kodu: Sirkülasyon Hatasıdır. Demirdöküm kombi de su sirkülasyonu (dolaşım) olmadığında ekranda F11 hata kodu belirir.Demirdöküm F11 arızası ile karşılaştığınızda 444 5 201 Demirdöküm servisi için kayıt oluşturabilirsiniz.

F12 Demirdöküm Nitron Arıza Kodu: Düşük voltaj hatasıdır. Şebeke gerilimi 165V (Volt)’un altına düştüğünde dijital ekranda F12 hata kodu belirir. Bu Durumda şebeke gerilimin normal seviyeye gelmesi için bekleyiniz.Demirdöküm kombi F12 arıza kodu ile sık sık karşılaşıyor iseniz evinizin elektrik tesisatını uzman bir elektrik tesisatçısına kontrol ettiriniz ve gerekiyorsa Voltaj yükseltici alınız.

Solaris Demirdöküm Kombi Hata Kodları,

Nitromix Demirdöküm Kombi Hata Kodları,

Vinto Demirdöküm Kombi Hata Kodları,

Themafast Demirdöküm Kombi Hata Kodları

Demirdöküm Kombi Millenium Plus Hata Kodları,