Demirdöküm Kombi Arıza Kodları Nelerdir

Demirdöküm kombi hata kodları nelerdir

Demirdöküm kombi arıza kodları

Demirdöküm kombi arıza kodları her modelde farklılık göstermektedir. Kombi üzerinde yer alan dijital veya led ışıklı panel sistemlerde arıza belirtileri yer alır.

Isıtma sistemi denildiğinde akla gelen ilk cihazlardan olan kombilerde zamanla bir takım arıza ve problemler meydana gelebiliyor. Isınma ve sıcak su gereksinimimizi karşılayan hayatımızın büyük bir parçasını etkileyen kombilerde arıza durumu oluştuğunda bu arızanın demirdöküm teknik servis ekiplerinde hızlı bir şekilde giderilmesi önemlidir. Kombinizde meydana gelen arızanın nereden kaynaklı olduğunu ve nasıl bir yardım almanız gerektiğini arıza kodundan rahatlıkla anlayabilirsiniz. Kullandığınız Demirdöküm kombiniz herhangi bir arıza verdiğinde bu arızanın ne anlama geldiğini Demirdöküm kombi arıza kodları listesinden öğrenebilirsiniz.

Çok sık karşılaşılan Demirdöküm kombi arızaları ve çözümleri nelerdir açıklayacağız.

Demirdöküm kombi hata kodları ile karşılaşıyorsanız kesinlikle bilinçsiz müdahale edilmemelidir. Çünkü Bilinçsiz müdahale ile can güvenliğinizi tehlikeye atmış olursunuz. Demirdöküm servis merkezi olarak her daim önceliğimiz Müşterilerimizin güvenliğini ve %100 memnuniyet sağlamaktır.

Uzmanlar Doğalgaz tasarrufu için her yıl düzenli olarak Kombi bakım ve petek temizliği önermektedir. Demirdöküm kombi bakım detayları için sayfamıza ulaşabilirsiniz…

Aden Demirdöküm Kombi Arıza Hata Kodları

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden kombi arıza kodları nelerdir ?

Demirdöküm kombi Aden modelinde yer alan panel görüntüsü sol ekranda yer almaktadır. Bu görsel de kombinizin arıza nedenleri açıklamaları ile belirtilmiştir. Demirdöküm Aden Kombi hata kodları nelerdir;

 

 

Aden Kombi 30 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Kalorifer sensörü arızasıdır. Demirdöküm servisi tarafından kontrol sağlanmalıdır.

Demirdöküm Aden Kombi 40 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Sıcak su sensörü arızasıdır.

Aden Kombi 50 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Dış Hava Sensör arızası olduğunu belirtir.

Demirdöküm Aden Kombi 60 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Düşük su basıncı arızası olduğunu belirtir.

Aden Kombi 70 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Atık gaz sistem hatası olduğunu belirtir.

Demirdöküm Aden Kombi 80 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Aşırı ısınma limit termostat arıza belirtisidir.

Aden Kombi 90 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası

Başarısız ateşleme arızası olduğunu belirtir.

Demirdöküm Atron Kombi Arıza Hata Kodları

Atron Demirdöküm kombi hata kodları nelerdir ve Nasıl çözülür?

Demirdöküm Kombi Atron modelimizde karşılaşabileceğiniz arıza, hata kodları F01, F02, F03, F04, F05, F06, F10, F11, F12 bu hata kodları şeklindedir. Demirdöküm Atron kombi arıza kodları aşağıda açıklanmıştır;

Atron F1 Arıza Kodu: Bu arıza ile karşılaştığınızda, aşırı ısınmadan meydana gelen arızadır. Kullanmakta olduğunuz kombinizin limit termostatında sorun meydana gelmiştir. Demirdöküm kombi servisi ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Demirdöküm F2 Arıza Kodu: Sıcak su ntc’sinde bir problem meydana geldiğini gösteren Demirdöküm atron arıza kodu. Bu arıza kodunda kombiden sıcak su alınamaz. Sorunun sebebi ise sensör arızasıdır. Tüketici kendi müdahale etmemeli Demirdöküm servis den destek alınmalıdır.

Atron F3 Arıza Kodu: Demirdöküm atron kombi F3 arızasında , kombinizin tesisata gönderdiği suyun ölçmede görevli olan sensörün arızalandığını gösterir. Sensörün değişimi gerekebilir. Tüketici kendi müdahale de bulunmamalı çağrı merkezimizden demirdöküm kombi servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Demirdöküm F4 Arıza Kodu: Atron kombinin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini gösterir. Kombinizin gaz valfinde veya iyonizasyonun da arıza oluşmuş olabilir. Bu durumda kullanmış olduğumuz demirdöküm kombiden verim alamayız. Tüketici arızanın giderilmesi için kendi müdahale etmemeli demirdöküm servis den destek almalıdır.

Atron F5 Arıza Kodu: Demirdöküm Atron F5 hata kodu, kombinizin hava akışını gerçekleştiremediğini gösterir.  Kombinizin hava prosestatında arıza meydana gelmiştir. Arızanın giderilmesi için tüketici Demirdöküm kombi servisi ile iletişime geçmelidir.

Demirdöküm atron kombi arıza kodları

Demirdöküm Nitron Kombi Hata Kodları

 

Nitron Demirdöküm kombi arıza kodları nelerdir ve Nasıl çözülür?

Demirdöküm Nitron Kombi F1 Arızası :  Limit termostat arızasıdır.Kombi sıcaklığının yükselmesi sebebi ile limit termostatın devreye girdiğini cihazı emniyete aldığını belirtir. Arıza onarım Demirdöküm servis kaydı için 444 5 201 Çağrı numaramızdan ulaşabilir kayıt oluşturabilirsiniz.

Demirdöküm Nitron Kombi F2 Arızası : Demirdöküm F2 hata kodu NTC Kullanım suyu arızası olduğunu belirtir.Sıcak su sensörü arızasında, sensör bağlantılarında kopukluk veya kısa devre olduğunda ya da sensör borularında nemlenme olduğunda bu sorun yaşanır.

Nitron Demirdöküm Kombi F3 Arızası : Demirdöküm F3 Hata kodu Tesisat suyu ntc sorunu olduğunu belirtir. Kalorifer sensörü arızalandığında, sensörün bağlantılarında veya borularında sorun olduğunda bu problem ile karşılaşılabilir.

Nitron F4 Demirdöküm Arızası: İyonizasyon, ateşleme iletişim sorunu veya alev oluşumunda sorun olduğunu gösteren demirdöküm kombi arızakodları. İyonizasyon hatası kombide alev oluşmadığını bildiren arıza kodu. Demirdöküm F04 arıza kodu ekranda görülünce gaz yollarının açık olduğundan emin olun. Daha sonra demirdöküm kombi resetleme işlemi yapınız.
Arıza devam ederse demirdöküm servis çağırmalısınız. Sırasıyla anakart, iyonizasyon kablosu, ateşleme trafosu yada gaz valfinde arıza meydana gelmiş olabilir.

Demirdöküm Nitron F5 Arızası: Demirdöküm kombi F5 arıza kodu Baca çekişinde sorun olduğunu gösteren arızadır. Kombiyi restleyip kontrol ediniz.Demirdöküm arıza kodu devam ederse Nitron kombide anakart, fan motoru veya prosestat arızalanmış olabilir. Arızanın giderilmesi için Demirdöküm Servisi tarafından kontrol sağlanmalıdır.

Nitron Demirdöküm Kombi Arıza Kodları Devamı

Nitron Demirdöküm F6 Arıza Kodu: Demirdöküm Kombi F6 Arıza Kodu dış hava sensörü bağlantısında sorun var demektir. Bu durumda kombinin hava proses atında yada baca sensörün de sorun var diyebiliriz. Demirdöküm servisi için 444 5 201 çağrı merkezimizden hızlı kayıt oluşturabilirsiniz.

Demirdöküm Nitron F7 Arıza Kodu: Demirdöküm F7 hata kodu hava akış sensörü bağlantı hatasıdır. Hava akış sensörü silikon kablo bağlantısında hata olduğu anlamına gelir. Demirdöküm F7 arızası ile karşılaştığınızda 444 5 201 Demirdöküm servisi için kayıt oluşturabilirsiniz.

Nitron F8 Arıza Kodu: Demirdöküm Kombi Nitron F8 Arıza Kodu fan hareketi olmaksızın hava akışı mevcut ise dijital ekranda F8 Hata kodu belirir. Bu durumda Demirdöküm kombi servisi için kayıt oluşturmalısınız.

Demirdöküm Nitron F9 Arıza Kodu: Demirdöküm Kombi F9 hatası kablolama hatasıdır. Presostat kablosu köprülenmemiş ise dijital ekranda F9 arıza kodu belirir. Bu durumda Demirdöküm kombi servis için kayıt oluşturmalısınız.

F10 Demirdöküm Nitron Arıza Kodu: Kalorifer tesisat suyunun basıncı 0.8 bar’ın altına düştüğünde veya 3 bar’ın üzerine çıktığında ekranda anahtar sembolü yanar ve F10 hata kodu belirir. Su bar’ı 1,5-2 arasına getirildiğin de arıza düzelmiyor ise 444 5 201 Demirdöküm servisi için kayıt oluşturabilirsiniz.

F11 Demirdöküm Nitron Arıza Kodu: Sirkülasyon Hatasıdır. Demirdöküm kombi de su sirkülasyonu (dolaşım) olmadığında ekranda F11 hata kodu belirir.Demirdöküm F11 arızası ile karşılaştığınızda 444 5 201 Demirdöküm servisi için kayıt oluşturabilirsiniz.

F12 Demirdöküm Nitron Arıza Kodu: Düşük voltaj hatasıdır. Şebeke gerilimi 165V (Volt)’un altına düştüğünde dijital ekranda F12 hata kodu belirir. Bu Durumda şebeke gerilimin normal seviyeye gelmesi için bekleyiniz.Demirdöküm kombi F12 arıza kodu ile sık sık karşılaşıyor iseniz evinizin elektrik tesisatını uzman bir elektrik tesisatçısına kontrol ettiriniz ve gerekiyorsa Voltaj yükseltici alınız.

Demirdöküm Nitromix Kombi Hata Arıza Kodları

Nitromix Demirdöküm kombi arıza kodları nelerdir ve Nasıl çözülür?

Demirdöküm Nitromix F00/ F10 Hata Kodları: Gidiş suyu sensörü arızası olduğunu belirten Demirdöküm kombi arıza kodu. Kalorifer gidiş suyu sensöründe arıza olduğu anlamına gelen hata kodu. Bu arıza durumunda sensör de sorun olabilir, sensör bağlantılarında problem olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve onarılması için Demirdöküm kombi servis çağırmalısınız.

 

Demirdöküm Nitromix F01/ F11 Hata Kodu: Dönüş suyu sensör arızası olduğunu belirtir. Kalorifer dönüş suyu sensöründe arıza olduğu anlamına gelen demirdöküm kombi F01 – F11 hata kodu. Arıza durumu sensör boruları ile yada kabloları ile alakalı olabilir. Arızanın tespit edilmesi ve onarılması için Demirdöküm kombi servis çağırmalısınız.

Demirdöküm Kombi Servis Arıza Onarım – Güncel Blog

Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Demirdöküm ATRON Kombi Arıza Kodları ve Arızaları Nelerdir? Atron model Demirdöküm kombi kullanıyorsanız ve kombiniz çalışmıyor ise arıza kodları, hata çeşitleri ve çözümleri için detaylı bilgiler sunacağız. Demirdöküm Atron kombi arızaları çeşitli sebeplerden kaynaklı olabilir öncelikle düzenli Demirdöküm kombi bakımı yapılması arıza oranını düşürecektir. Demirdöküm kombi bakımı detaylı bilgi için Demirdöküm kombi bakımı sayfamızı inceleyebilirsiniz. [...]

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Aden kombi arıza kodları nelerdir ? Demirdöküm kombi Aden modelinde yer alan panel görüntüsü sol ekranda yer almaktadır. Bu görsel de kombinizin arıza nedenleri açıklamaları ile belirtilmiştir. Demirdöküm Aden Kombi hata kodları nelerdir; Aden Kombi 30 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası Kalorifer sensörü arızasıdır. Demirdöküm servisi tarafından kontrol sağlanmalıdır. Demirdöküm Aden Kombi 40 Işığı Yanıp Sönüyor Arızası Sıcak […]

Demirdöküm Kombi F2 Arızası

Demirdöküm kombi F2 arızası kombi modeline göre değişkenlik göstermektedir. Aşağıda Demirdöküm kombi modellerine göre F2 arızası nedenleri ve çözümleri nelerdir bilgiler yer almaktadır. Demirdöküm Kombi F2 hata kodu ile karşılaşıyor iseniz öncelikle kombinizin modelini öğrenmelisiniz. Arıza kodları detaylı bilgi için Demirdöküm kombi arıza kodları sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz. Atron Demirdöküm Kombi F2 Arıza Kodu Sıcak […]

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları Nelerdir?

  Kombi Hata(Arıza) Kodları Nelerdir? Demirdöküm kombi hata kodları modellere göre değişkenlik göstermektedir. Her hata kodu farklı anlama gelmektedir. Demirdöküm kombi arıza kodlari ile karşılaşıyorsanız öncelikle modeline göre kontrol sağlayınız. Aşağıda demirdöküm kombi modelleri yer almaktadır.Öncelikle kombinizin üzerinde yazan modeli kontrol sağlayıp ilgili modelin aşağıdan demirdöküm kombi arıza kodlarına ulaşabilirsiniz. Her yıl düzenli demirdöküm kombi bakımı [...]

Demirdöküm F28 Hatası

Demirdöküm kombi hata kodları modellere göre değişkenlik gösterebilir.En sık karşılaşılan demirdöküm arıza kodlarından biride F28 hata kodudur. Demirdöküm F28 Hata Kodu: Bu arıza kodu doğalgaz ile ilgilidir.Demirdöküm kombiye gaz gelmediğini belirtir. Demirdöküm Kombi F28 Hata Kodu Çözümü : Demirdöküm F28 Arızası ile karşılaşıyorsanız öncelikle dairede doğalgaz gelip gelmediğini kontrol ediniz. Gaz vanaları kapalı ise açın. […]

Demirdöküm Kombi F1 Arızası

Demirdöküm kombi F1 arıza kodu en sık karşılaşılan arızalardan birisidir. Demirdöküm kombi F1 arızası modellere göre farklılık göstermektedir. Öncelikle F1 hatası ile karşılaşıyorsanız kombinizin modelini kontrol edip aşağıdaki demirdöküm kombi modellere göre arıza kodu ve çözümlerine ulaşabilirsiniz. Demirdöküm Aden Kombi F1 Arızası Aden Kombi F1 arıza nedeni aşırı ısınma hatasıdır. Çözümü : Arıza kaynağının sebepleri […]

Demirdöküm Kombi F5 Arızası

Demirdöküm kombi arıza kodları modellere göre farklılık göstermektedir. Bu yazımızda kullanıcılarımıza Demirdöküm kombi F5 Arızası nedenlerini ve çözümlerini açıklayacağız. Demirdöküm F5 Arızası ile karşılaşıyorsanız öncelikle kombinizin modelini kontrol etmeli ve modelinize göre kontrol sağlamalısınız. ÖNEMLİ : Kombi bakımlarınızı aksatmamalısınız çünkü Her yıl düzenli kombi bakımı yapıldığında cihazınızın arıza oranını düşürmüş olur kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Demirdöküm […]

Demirdöküm Kombi F4 Arızası

Demirdöküm kombi F4 Arıza kodu en çok karşılaşılan hata kodları arasında yer almaktadır. Arıza kodları kombi modellerine göre farklılık gösterir. Öncelikle F4 arıza kodu ve çözümünü öğrenmek için kombinizin modelini öğrenmeniz gerekir. Demirdöküm kombi arıza kodları modellere göre aşağıda detaylı belirtilmiştir. Demirdöküm Kombi F4 Arıza Kodu Aden F4 arıza kodu dijital modellerde karşımıza çıkan ateşleme […]

Demirdöküm Kombi Servisi Arıza Onarım – Güncel Blog

Demirdöküm Kombi Kapalı Konumda Petekler Isınıyor Sorunu

Demirdöküm Kombi kapalıyken petekler ısınıyor sorunu yaşıyorsanız bu durumun birçok sebebi olabilir. Peteklerin yaz konumundayken ısınmasının nedenleri aşağıda belirtilmiştir; Üç yollu vana, Anakart, Ntc sensör gibi Demirdöküm kombi parçaların zarar görmüş olması olabilir. Kombide petek konumu kapalı olduğu halde petekleriniz ısınıyorsa eğer büyük ihtimalle bunun sebebi üç yollu vananın hasarlı olmasıdır. Çünkü üç yollu vananın görevi […]

Demirdöküm Kombi En Ekonomik Nasıl Kullanılır?

Artan doğalgaz fatura bedelleri neticesinde kullanıcıların merak ettiği bir konu Demirdöküm kombi kullanımında nasıl tasarruf sağlanır? Bu makalemizde kullanıcılarımıza bazı püf noktalar belirteceğiz. Kombiyi kısa süreliğine açıp kapatmak tasarruf sağlar mı? Tasarruf sağlamak için uygulanan yanlış yöntemlerden birisi de kombiyi belli aralıklarla çalıştırılmasıdır. Demirdöküm kombiyi belli zaman aralıklarıyla kısa sürelerde çalıştırmak; hem daha fazla yakıt […]

Demirdöküm Kombi Kırmızı Hata Işığı Neden

En çok karşılaşılan durumlardan birisi de Demirdöküm Kombi Kırmızı Işık yanmasıdır. Kullanıcılarımızın Demirdöküm kombi kırmızı ışık neden yanar sorularına detaylarıyla değineceğiz. Çünkü kullanıcılarımızın her sorularına yanıt vermek ve Memnuniyetleri bizler için çok değerlidir. Demirdöküm kombi kırmızı ışık yanmasının farklı sebepleri olabilir. Bunlar nelerdir; Demirdöküm Kombi Su Basıncı Düştüyse Kırmızı Işık Uyarısı Verir ! Eğer Demirdöküm Kombi kırmızı ışık […]

Demirdöküm Kombi Ateşleme Yapmıyor Sorunu

Demirdöküm Kombi Neden Ateşleme Yapmaz Günümüzde Vazgeçilmez iklimlendirme cihazları arasında yer alan Demirdöküm kombilerde kimi zaman çeşitli arızalar meydana geliyor. Kombi kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı kombi arızalarından biri de Demirdöküm kombi ateşlemiyor sorunu. Kombinin ateşleme yapmamasının altında yatan birçok farklı sebep olabilir. Demirdöküm Kombi ateşleme yapmamasına sebep olacak muhtemel faktörleri derledik ve sizler için bir araya […]

Demirdöküm Kombi Bakım Ücreti Ne Kadar

Demirdöküm Kombi Bakım Ücreti Ne Kadar ? Demirdöküm Kombi bakımı fatura da tasarruf etmek için ve kombide oluşabilecek arıza oranını azaltma da önemli bir husustur. Birçok Demirdöküm kombi kullanıcısının merak ettiği demirdöküm kombi bakım ücreti ne kadar sorusu sıkça karşılaştığımız durumlardan birisidir. Öncelikle kombi bakımının önemini açıklamakta fayda var. Uzmanlar kombi bakımı ve petek temizliğinin […]

Demirdöküm Kombi Sıcak Su Gelmiyor

Kombilerde en çok karşılaşılan arızalardan birisi sıcak su arızası ‘dır. Her şeyden önce kombilerin önceliği sıcak sudur. Bu yüzden tüm kombiler yaz-kış her mevsim sıcak su ihtiyacına yanıt verir, ekstra kış dönemlerinde ısıtma sağlar. Eğer Demirdöküm kombi sıcak su gelmiyor, çalışıyor ve suyu ısıtamıyorsa bunun birçok sebebi olabilir. Aşağıda Demirdöküm kombi sıcak su gelmiyor ile […]

Demirdöküm Kombi Su Akıtıyor

Demirdöküm kombi su akıtıyor ise öncelikle kombi kullanıcılarının kontrol etmesi gereken bir kaç husus vardır; Su akıntısının nereden geldiği kontrol edilmelidir, su akıntısı kombinin altındaki plastik tesisat borularından geliyor ise tesisatçı çağrılmalıdır. Su akıntısı kombinin içerisinden geliyor ise, kombi doldurma musluğu kontrol edilmelidir çünkü su doldurma sırasında musluk tam kapatılmamış ise ufak ufak kombiye su […]

Demirdöküm Kombi Resetleme

Kombi kullanıcılarımızın genellikle merak ettiği demirdöküm kombi resetleme nasıl olur sorusunu bu yazımızda açıklayacağız. Demirdöküm kombi zaman içerisinde arızalanabilir yada bir hata çalışmasında aksaklık yaşayabilirsiniz. Bu gibi bazı durumlarda demirdöküm kombiyi resetlemek gerekebilir. Her kombi arızası için resetleme çözüm değildir bunu da not olarak belirtmekte fayda vardır. Bazı arızalar daha ciddi boyutlarda yada demirdöküm kombi parça kaynaklı yaşanabilmektedir. Kombi […]

Call Now ButtonÇAĞRI MERKEZİ ARA