Demirdöküm Kombi Kapalıyken Petekler Isınıyor Arızası

18 Oca. 24

Demirdöküm Kombi Kapalı Konumda Petekler Isınıyor Sorunu

Demirdöküm Kombi kapalıyken petekler ısınıyor sorunu yaşıyorsanız bu durumun birçok sebebi olabilir. Peteklerin yaz konumundayken ısınmasının nedenleri aşağıda belirtilmiştir;

Üç yollu vana,

Anakart,

Ntc sensör

gibi Demirdöküm kombi parçaların zarar görmüş olması olabilir. Kombide petek konumu kapalı olduğu halde petekleriniz ısınıyorsa eğer büyük ihtimalle bunun sebebi üç yollu vananın hasarlı olmasıdır. Çünkü üç yollu vananın görevi kombi içerisindeki sıcak suyu kalorifer ile birbirinden ayırmaktır.

Net tespitin yapılması ve sorunun çözümlenmesi için 444 5 201 numaralı Demirdöküm kombi servisi iletişim numarası ile ulaşabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Kapalıyken Petekler Neden Isınır?

  • Kombinin sensörü arıza yapmış olabilir. Ntc sensör ismiyle de bilinir. Bütün kombilerde sıcak su için ayrı ve kaloriferler için ayrı ayrı sensörler bulunur. Bu parçaların arıza yapmış olması durumunda petekler kombi kapalı olmasına rağmen ısınır.
  • Beyin görevi yapan kombinin Anakartı hasarlanmış olabilir. Demirdöküm Servis tarafından tamiri veya değişimi yapılmalıdır.
  • Kombinin vazgeçilmez parçası olan üç yollu vana bozulmuş olabilir. Üç yollu vana kombinin içindeki sıcak suyu ile kaloriferleri birbirinden ayıran en önemli parçadır.

Peteklerin kapalı olmasına rağmen petekler ısınıyorsa Demirdöküm Kombi servis tarafından yardım alınmalıdır. Parça tamiri veya değişimi yapılarak sorun çözülür.