Demirdöküm kombi sıcak su gelmiyor

24 Ağu. 22

Demirdöküm Kombi Sıcak Su Gelmiyor

Kombilerde en çok karşılaşılan arızalardan birisi sıcak su arızası ‘dır. Her şeyden önce kombilerin önceliği sıcak sudur. Bu yüzden tüm kombiler yaz-kış her mevsim sıcak su ihtiyacına yanıt verir, ekstra kış dönemlerinde ısıtma sağlar. Eğer Demirdöküm kombi sıcak su gelmiyor, çalışıyor ve suyu ısıtamıyorsa bunun birçok sebebi olabilir.

Aşağıda Demirdöküm kombi sıcak su gelmiyor ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

 

Demirdöküm Kombi Sıcak Su Arızası Nedenleri Nelerdir?

 • Diyafram sistemli kombilerde su akış şalterli bir kombinin sıcak su problemi diyafram contasından ileri geliyor olabilir. Çoğunlukla sıkıntı buradan kaynaklanır.
 • Kombi diyafram sistemli değilse, su akış şalterinde veya tribününde bir sorun yaşanıyor olabilir.
 • Sorun yukarıdakilerden hiçbiri değilse, sıcak su ile ilgili diğer devre elemanlarına bakılır. Örneğin arıza ; mikro switch, kumanda kolu yada ntc sensörün de olabilir. Bu tip sorunlar kullanıcının kendi başına çözebileceği sorunlar değildir. Gerektiği takdirde parça değişimi yapılması gerekir.

İstanbul geneli Demirdöküm Kombi servisi taleplerinizde 444 5 201 Numaralı Çağrı merkezimize 7/24 ulaşabilir hızlı servis kaydı oluşturabilirsiniz.

 

Demirdöküm kombi hata kodu alıyorsanız demirdöküm arıza kodları ve detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…

 

Sıcak Su Alamıyorsanız Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

 1. Kaloriferleriniz çalışır durumda mı?
  • Demirdöküm Kombi Sıcak su sorunu yaşadığınızda cihaz hangi konumda olursa olsun kaloriferlerinizin ısınıp ısınmadığını kontrol edebilirsiniz. Kaloriferleriniz ısınıyor ise sorun sadece sıcak su sistemindedir. Kaloriferleriniz de ısınmıyor ise bu sıcak su ve kaloriferin ortak çalıştığı büyük parçalarda sorun olabileceği anlamına gelir. Dolayısı ile Her koşulda Demirdöküm kombi servisi yardımı almalısınız.
 2. Kombiye gaz ve elektrik geliyor mu?
  • Kombiye gaz geldiğinden ve elektrik geldiğinden emin olmanız gerekir. Kombiye elektrik gelmiyor ise ekranda hiçbir şey belirmez.
  • Cihaz ledli ise hiçbir led yanmaz. Bu durumda önce dairenizde elektrik olduğundan emin olun. Elektrik yoksa eğer gelene kadar bekleyin.
  • Elektrik var fakat ekrana elektrik gelmiyor ise muhtemelen anakartda sorun olabilir. Demirdöküm Kombi Servis yardımı almalısınız.
  • Kombiye gaz geldiğinden emin olmak adına da dairenizde doğalgazlı cihaz var ise çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Çalışır durumda ise kombi yanındaki gaz vanasına bakın ve açık olduğundan emin olun. Vana açık ise kombiye gaz geliyordur. Doğalgazlı diğer cihazınız (ocak gibi) çalışmıyor durumda ise kapı dışındaki gaz vanasına bakın kapalı ise açın. Açık olmasına karşın ocağın çalışmaması, sıcak suyun alınamaması gibi durumlarda bölgede gaz kesintisi olabileceğinden bilgileri bölgenizdeki doğalgaz dağıtım şirketini arayabilir bilgi alabilirsiniz.

 

Demirdöküm Kombi Suyu Isıtmıyor ise Ne Yapmalı?

Her ihtimali değerlendirdiniz ve Demirdöküm kombi suyu ısıtmıyor ise kombi de bazı ölçümlerin yapılması gerekmektedir. Demirdöküm Servis teknikerleri kombinin kalorifer modunun çalışıp çalışmadığını kontrol ederler. Kombinin suyu ısıtmayı sağlayacak olan parçalarının kontrolü sağlanır. Dolayısıyla bu parçalarda arıza aşınma gibi sorunlar olup olmadığına bakılır. Kombinin suyu ısıtamamasının  kaynağı diyafram contası, tribünü, mikro switch ve ntc gibi parçalardan kaynaklı olabilir. Demirdöküm kombiniz suyu ısıtamıyorsa müdahale edebileceğiniz bir durum değildir. Demirdöküm kombi servisi 444 5 201 arayabilir hızlı kayıt oluşturabilirsiniz.

Kombinin çalışmaması veya Demirdöküm kombinin ısıtmaması genellikle kombi ve peteklerin bakımının aksatılmasından da kaynaklanır. Demirdöküm kombi bakımı detaylı bilgi için Demirdöküm kombi bakımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.