demirdöküm kombi kırmızı ışık neden yanar

17 May. 23

Demirdöküm Kombi Kırmızı Hata Işığı Neden

En çok karşılaşılan durumlardan birisi de Demirdöküm Kombi Kırmızı Işık yanmasıdır. Kullanıcılarımızın Demirdöküm kombi kırmızı ışık neden yanar sorularına detaylarıyla değineceğiz. Çünkü kullanıcılarımızın her sorularına yanıt vermek ve Memnuniyetleri bizler için çok değerlidir.

Demirdöküm kombi kırmızı ışık yanmasının farklı sebepleri olabilir. Bunlar nelerdir;

Demirdöküm Kombi Su Basıncı Düştüyse Kırmızı Işık Uyarısı Verir !

Eğer Demirdöküm Kombi kırmızı ışık yanıyor ise ilk yapmanız gereken kombinizin su barı kaç kontrol etmenizdir. Demirdöküm kombi su barı 1,5 ila 2 arası olmalıdır. Kombinizin su barı düşük mü? o zaman Demirdöküm kombi su dolumu yapmalısınız. Kombinizin su barı ideal aralıkta ise bunun yanı sıra diğer durumları kontrol etmelisiniz. Peki diğer olasılıklar nelerdir aşağıda yer almaktadır.

Demirdöküm Kombi Doğalgaz Gelmemesi Sonucu Kırmızı Işık Arızası Verir !

Demirdöküm kombi kırmızı ışık yanıp sönüyor yada kırmızı ışık sabit yanıyor ise bu bir arızadır. Kombinizin su basıncını kontrol ettiniz ve ideal aralıkta ise sonraki kontrol edilmesi gereken Gaz ‘dır. Demirdöküm kombi kırmızı ışık arızası kombiye gaz gelmediğinde de verir. Öncelikle yapmanız gereken daireye Gaz geliyor mu Ocakta gaz var mı ? Daire de gaz var ise Kombinizin vanasını kontrol ediniz vana açık konumunda olmalıdır. Bu aşamaya kadar her şey belirtildiği gibi ama kırmızı ışık yanıyorsa Demirdöküm kombi RESET işlemi yapılmalıdır. Reset işlemi için Demirdöküm kombi nasıl resetlenir bilgi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Elektronik Kart Arızalı ise Kırmızı Işık Arızası Verir !

Demirdöküm kombi reset işlemi yapıldı ve hala Demirdöküm kombi kırmızı ışık yanıyorsa dolayısı ile kombinizin elektronik kartı arızalı olma durumu vardır. Kısaca söyleyecek olursak Teknik servis tarafından kontrol sağlanmalıdır.

Demirdöküm kombi servisi talepleriniz için İstanbul geneli Çağrı Merkezimize 444 5 201 numaramızdan ulaşabilirsiniz…

Demirdöküm kombi arıza kodları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…