demirdöküm kombi ateşleme yapmıyor

22 Şub. 23

Demirdöküm Kombi Ateşleme Yapmıyor Sorunu

Demirdöküm Kombi Neden Ateşleme Yapmaz

Günümüzde Vazgeçilmez iklimlendirme cihazları arasında yer alan Demirdöküm kombilerde kimi zaman çeşitli arızalar meydana geliyor. Kombi kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı kombi arızalarından biri de Demirdöküm kombi ateşlemiyor sorunu. Kombinin ateşleme yapmamasının altında yatan birçok farklı sebep olabilir.

Demirdöküm Kombi ateşleme yapmamasına sebep olacak muhtemel faktörleri derledik ve sizler için bir araya getirdik. Eğer siz de kombi neden ateşleme yapmaz diye merak ediyorsanız bu sorunun ve aklınızdaki diğer soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Ateşleme Yapmıyor Sorununun Altındaki Muhtemel Sebepler Nelerdir?

Kombi ateşleme yapmıyor, neden olabilir diye merak eden birçok Demirdöküm kombi kullanıcısı bulunuyor. Kombinin ateşleme yapmamasındaki olası sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Eğer kombinin gaz girişleri kapalı ise kombi ateşleme yapmaz.
  • Gaz ile ilgili herhangi bir sıkıntı olduğunda kombi ateşleme yapmaz.
  • Parçalarda bir sorun olduğunda kombi ateşleme yapmaz.
  • Kombinin ana kartında bir arıza varsa da kombi ateşi keser.
  • Kombi bacası tıkalı ise kombi ateşleme yapmayabilir. (Kombi bacası zaman zaman temizlenmelidir. Çünkü pislik ya da kuşların yuva yapması sonucu tıkanabilir.)
  • Kombinin ateşleme elektrotunun arızalanması veya ateşleme trafosunun arızalanması da kombinin ateşleme yapmamasında etkili olan diğer faktörlerdir.
  • İyon elektrotu arızalanması durumunda da kombi ateşlemez yapmaz.
  • Su basınç seviyesinin belirli sınırların altına düşmesi sonucunda da kombi ateşleme yapmaz.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları incelemek için hemen tıklayın...

Demirdöküm Kombi Ateşleme Arıza Kodları

Aden Demirdöküm Kombi F04 Arıza Kodu : Cihazın Alev almasında arıza yaşandığını gösteren hata kodudur. Yani Kombi Ateşleme Yaptıktan Sonra Alev Almıyor ve devreye Girmiyor. Gaz Gurubunda, İyonizasyonda, Elektrotlar da Sorun Olabilir. Demirdöküm servis tarafından arıza tespiti sağlanmalıdır. Servis kaydı için Demirdöküm kombi Çağrı merkezimize 444 5 201 numaramızdan 7 Gün boyunca ulaşabilir hızlı kayıt oluşturabilirsiniz.

Demirdöküm Atron Kombi F4 Arızası : Atron model kombide ateşleme yapılamadığını belirten F4 Arızasıdır.

İsofast Demirdöküm Kombi F01/F04 Arıza Kodları : İsofast Kombinin Ateşleme Başarısızlığı Yaptığını Belirten Hata Kodudur. Cihazın Ateşlemeyi Yapmaması Sebebi İle Cihazdan verim Alınamaz. Demirdöküm Servis Kaydı için Çağrı Merkezimize 7 Gün boyunca ulaşabilir hızlı kayıt oluşturabilirsiniz.