demirdöküm kombi f1 arıza kodu

25 Mar. 21

Demirdöküm Kombi F1 Arızası

Demirdöküm kombi F1 arıza kodu en sık karşılaşılan arızalardan birisidir. Demirdöküm kombi F1 arızası modellere göre farklılık göstermektedir. Öncelikle F1 hatası ile karşılaşıyorsanız kombinizin modelini kontrol edip aşağıdaki demirdöküm kombi modellere göre arıza kodu ve çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Demirdöküm Aden Kombi F1 Arızası

Aden Kombi F1 arıza nedeni aşırı ısınma hatasıdır.

Çözümü : Arıza kaynağının sebepleri pompa arızası, üç yollu vana yada ana eşanjör de kireçlenme veya tıkanma olabilir. En son kontrol edilmesi gereken bir diğer nokta da kalorifer filtresi tıkalı da olabilir. Demirdöküm kombi servisi kaydı oluşturmanız gerekmektedir.

Demirdöküm Atron Kombi F01 Arızası

Atron Kombi F1 arıza nedeni aşırı ısınmadan kaynaklı sorundur.

Çözümü : Aşırı ısınma arızasının kaynağında genellikle pompa, ana eşanjör ve üç yollu vana parçalarındandır. Kullanıcıların müdahale edebileceği bir arıza değildir Demirdöküm kombi servis kaydı oluşturunuz.

Demirdöküm Nitron Kombi F1 Arızası

Nitron modelinde F1 kombi arıza kodu aşırı ısınma hata kodudur.

Çözümü : Demirdöküm servisi tarafından müdahale edilmesi gereken arızalardan bir tanesidir. Çünkü aşırı ısınma arızasın da pompa,üç yollu vana ve ana eşanjör parçalardan kaynaklanabilir. Kalorifer filtresi de tıkanmış olabileceğinden Demirdöküm servis tarafından kontrol edilir.

Demirdöküm Themafast Kombi F1 Arızası

Themafast kombi F1 Arıza ateşleme sorunu olduğunu belirten hata kodudur.

Çözümü : İlk olarak gaz vanaları kontrol edilmelidir. Bütün gaz vanaları açık olmalıdır. Gaz vanaları Kapalı ise açınız.

Son olarak 3 kez resetleme işlemi yapın. Sonuç değişmiyor ve sorun devam ediliyor ise Demirdöküm servisi kaydı oluşturmalısınız. Çünkü bu gibi durumlarda arızalı olabilen parçalar gaz armatörü, anakart, iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarıdır kesinlikle kullanıcı tarafından müdahale edilmemelidir. Hangi parçada sorun olduğu konusundaki tespit teknisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır.

Diğer Arıza Kodları

Demirdöküm kombi de en çok rastlanan hata kodları

 

F5 Arıza Kodu ; Hava akışı ve gaz ile ilgili bir problem olduğunu göstermektedir.

F4 Arıza Kodu ; Ateşleme ile ilgili sorun olduğu anlamına gelmektedir.

Kış aylarında kullanıcıların karşısına çıkan en önemli sorunlardan biri de kombi sıcak su vermiyor şikayeti, bu tarz sorunlar ile karşılaşıp mağdur olmamak için düzenli olarak kombi bakımı yaptırılmalıdır.

Böylelikle kombi bakımı esnasında teknisyen arıza oluşturacak parçaları size bildirmelidir, parça arıza vermeden değişim yapılmalıdır.